Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Сучасні зимові мормишки - це поєднання ваги, матеріалу, кольору, форми, а також різних підсадок штучного і природного походження.

На перший погляд можна сказати, що більш простого елемента оснащення просто немає, але це не так, на вибір конкретної мормишки впливають багато факторів: де ви збираєтеся ловити, яку рибу, і яка погода при цьому буде. У досвідчених рибалок протягом життя набирається цілий набір усіх можливих мормишок, які перевірені на практиці і застосовуються в певних умовах.

Найперші мормишки виготовлялися з олова, цей матеріал популярний і на сьогоднішній день, зимові приманки з цього матеріалу виходять дуже маленькі і легкі. На них дуже добре ловиться плотва на глибинах до 2.5 метрів з підсадкою личинки реп'яха або мотиля. Ловля на таку мормишку полягає в повільному опусканні насадки в стовпі прикормки, клювання зазвичай слідує в товщі води.

Наступним матеріалом, з якого стали виготовляти зимові блешні, став свинець і його сплави, такі приманки нам добре відомі так як представлені в магазинах в різних варіантах. Крім цього серед рибалок дуже популярні приманки, виготовлені з вольфраму і його сплавів.

Розмір і вага мормишок

Не менш важливою характеристикою будь-якої мормишки є її розмір і вага. Коли рибалці потрібно мормишка мінімального розміру, то скоріше за все він віддасть перевагу більш важкому сплаву. Але не завжди мікроскопічні приманки так дієві, наприклад, ловля великої риби більш успішна на великі зимові приманки зі свинцю.

Від ваги приманки також залежить, наскільки швидко насадка буде доставлена ​​до місця лову. Наприклад, великі вольфрамові крапельки прекрасно підходять для лову ляща на великих глибинах з досить сильною течією. Але навряд чи така мормишка підійде для малих глибин, так як буде перевантажувати вашу снасть і гра вийде зовсім не привабливою для риби.

Одним словом, правильне співвідношення величини і ваги мормишки дуже важлива характеристика, яка задається умовами лову, і може зробити вашу снасть як уловистою, так і навпаки практично безперспективною.

Форма мормишок

Описати всі відомі форми мормишок, напевно, неможливо, їх така велика кількість, тому зупинимося на найбільш поширених.

  • Найпростіша і поширена форма - це дробинка і крапелька. Ці зимові приманки найбільш універсальні і підходять для лову практично будь-якої риби. Саме з цих мормишок для всіх нас починалася зимова риболовля.
  • Наступна категорія мормишок - це приманки які імітують форми комах, вони більш ускладнені і вимагають від рибалки певних навичок для правильної гри і добре збалансовану снасть.
  • Дрейссен - зимові мормишки, що імітують за формою дрібного молюска. Особливість цієї приманки в тому, що на неї зазвичай клює крупна риба, а клювання більш впевнені.
  • Сімейство «чортиків» - приманки з двома, трьома або чотирма гачками, особливо хороша ловля спостерігається, якщо використовувати штучні підсадки (намистинки, кембрики, кольоровий поролон і т.д).

Колір мормишок

Багато рибалок, які виготовляють мормишки самостійно, залишають колір металу, з якого вони виготовлені. Інші ж навпаки, покривають їх лаком або фарбою, оміднюють, підмальовують точки, очі, цяточки, тут все безпосередньо залежить від фантазії рибалки. А ще краще, якщо фантазія підкріплена знаннями і спостереженнями.

Єдине, що загальне для всіх при підборі кольору мормишки: в світлу і ясну погоду краще ловля на мормишки темних тонів, а в похмуру добре себе проявляють зимові приманки світлих кольорів. Хоча треба пам'ятати, що підбирати мормишку за кольором або відтінком потрібно для конкретної риби і на конкретній водоймі, адже та ж сама плітка на різних водоймах може надавати перевагу абсолютно різним приманкам, при однакових погодних умовах.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про підбір зимових мормишок, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Схожі статті

Ловля окуня зимою

Ловля окуня зимою

Окунь - одна з найпопулярніших риб, яку ловлять взимку. В першу чергу це пов'язано з тим, що цей хижак зустрічається повсюдно і з тим, що його активність взимку падає незначно і він так само жадібно кидається на приманки навіть в цю холодну пору року.

Зимова ловля плотви

Зимова ловля плотви

Почнемо з питання, коли ж починати ловити плотву взимку? Зимова ловля плотви починається відразу, як тільки водойма вкрився льодом. Саме в цей період плотва починає шукати їжу і охоче клює на різні пропоновані приманки, так як вся рослинність у водоймі остаточно пропала. При хороших погодних умовах, клювання плотви може залишатися стабільним протягом усієї зими. Погіршення клювання плотви можуть спостерігатися лише при досить суттєвому погіршенні погоди, а так само при сильному північному вітрі, що супроводжується морозами.

Вибір волосіні для зимової риболовлі

Вибір волосіні для зимової риболовлі

Самим невід'ємним елементом практично будь-якої рибальської снасті є волосінь. Якщо вибір кивка для зимової вудки і самої вудки можуть бути індивідуальними, тобто рибалка може опиратися на свої переваги, а зимова волосінь і критерії за якими її вибирають, є практично єдиними для кожного рибалки.

Одяг для зимової риболовлі

Одяг для зимової риболовлі

Зимова риболовля, дуже популярна на просторах нашої країни, адже цьому захопленню дуже добре сприяють кліматичні умови. Немов за графіком в кінці осені, природа поступово починає сковувати водойми льодом, і найбільш нетерплячі рибалки спрямовуються на перший лід, намагаючись не пропустити цей чудове час.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2..

15Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

23Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормика Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зим..

33Грн.